- Góry Izerskie i Karkonosze. Panorama 110 x 60 cm. wyd. DodoPrint
Mapa ścienna
Format: 110 x 60 cm
Oprawa: brak, arkusz
Język: niemiecki
Opis:
Przepiękna, bardzo oryginalna panorama Karkonoszy i Gór Izerskich (południowo-zachodnia część Dolnego Śląska i Sudetów) z lat 30. XX w..
-
Motyw: południowo-zachodnia część Dolnego Śląska i Sudetów, mapa przedwojenna (1937 r.), kartografia
-
Format: 110x60 cm, bez oprawy
-
Papier: w kolorze naturalnej bieli, gramatura 230 g/m2, typu fine-art, lekko matowy (nie jest to błyszczący papier plakatowy ani fotograficzny)
Niespotykany, zaskakujący prezent dla każdego. Zachwyci nie tylko mieszkańca Dolnego Śląska, ale i miłośników historii regionu oraz kolekcjonerów starych map.
Widok z lotu ptaka na Karkonosze i Góry Izerskie. Na pierwszym planie Jezioro Pilchowickie oraz Kotlina Jeleniogórska z Jelenią Górą (Hirschberg), dalej Karkonosze z miejscowościami na ich północnych stokach (m.in. Karpacz, Świeradów Zdrój czy Kowary). Horyzont zamykają Sudety - po lewej stronie panoramy fragment Skalnego Miasta w Czechach, po prawej - Jeszted również w Czechach.
Przez swoje żywe kolory i umiejętnie oddane ukształtowanie terenu mapa wywołuje wrażenie trójwymiaru. Prawdziwy rarytas! Jesteśmy mieszkańcami Dolnego Śląska, znamy go całkiem dobrze, kolekcjonujemy mapy i widzieliśmy ich wiele, ale nad tą panoramą spędziliśmy duuużo czasu z lupą w ręku, zachwycając się jej szczegółowością.
Naprawdę warto!
Informacje szczegółowe o wydruku podajemy za Wydawcą:
„Drukujemy na profesjonalnej drukarce Epson SC-P7000. Druk pigmentowy w 10 kolorach, w wysokiej rozdzielczości umożliwiającej oddanie drobnych szczegółów i subtelnych barw, zapewnia niezrównaną jakość - grafiki po prostu zachwycają, zwłaszcza w większych formatach.
Staramy się nie poprawiać autorów oryginalnych prac, dlatego wydruki mogą posiadać drobne zanieczyszczenia i plamki oraz lekkie odbarwienia, wynikające z charakteru pierwowzoru. Nie jest to błąd wydruku, dodaje mu wrażenia autentyczności i niepowtarzalności. Przygotowanie grafiki do wydruku wykonywane jest na profesjonalnym monitorze graficznym Eizo; rzeczywista kolorystyka gotowego wydruku może nieznacznie odbiegać od kolorów widzianych na domowym komputerze.
Bardzo ważny dla nas jest wybór papieru. Do reprintów starych grafik nie powinno się używać po prostu "jakiegoś" papieru - by osiągnąć najlepsze efekty, jego struktura i odcień muszą idealnie współgrać z tematem wydruku. Dlatego po długich poszukiwaniach i sprawdzeniu dziesiątków gatunków papieru od wielu producentów wybraliśmy kilka, na których przygotowujemy nasze reprinty. Do niektórych grafik używamy papieru z doskonale widoczną, szlachetną strukturę, z wyczuwalną pod palcami i widoczną pod światło fakturą. Inne motywy wymagają gładszego, powlekanego papieru (papier typu fine art - gładki, ale nie fotograficzny).”